Aktualności

Thomas Morgenstern w Polsce! Gdzie i kiedy można spotkać się z austriackim skoczkiem?

Morgenstern-spotkania-książka

Do polskiej premiery książki Thomasa Morgensterna coraz bliżej! „Moja walka o każdy metr”, której zostaliśmy patronem medialnym, ukaże się już 13 stycznia. Kilka dni później do Polski zawita austriacki skoczek, by spotkać się z fanami w Warszawie i Zakopanem. Znamy już szczegóły obu wydarzeń.

Kibice będą mieli dwie szanse, by spotkać się z Morgensternem:

  • 24 stycznia, godz. 11.00, Kawiarnia Piekiełko, Centralny Ośrodek Sportu, ul. Bronisława Czecha 1, Zakopane (Dołącz do wydarzenia na FB)

Podczas spotkań Thomas Morgenstern opowie o swojej biografii, a następnie będzie podpisywał książki. Wstęp na oba wydarzenia jest wolny.

Przypominamy, że cały czas możecie zamawiać książkę w przedsprzedaży w promocyjnej cenie 27,49 zł na empik.com.

Zapraszamy do zapoznania się z nowym fragmentem „Mojej walki o każdy metr”:

Trenerska filozofia Alexandra Pointnera bardzo się zmieniła z biegiem czasu. Na początku był trenerem w pełnym tego słowa znaczeniu. Wspólnie pracowaliśmy nad techniką skoku i nad rozwojem sprawności fizycznej. To mi odpowiada – muszę wiedzieć, gdzie popełniam błędy, żebym mógł je skorygować. Nagle jednak wszystko zaczęło się kręcić tylko wokół neurocoachingu i rozwijania umiejętności audiowizualnej percepcji. Wszystko wyłącznie w głowie. Sprawy związane z treningiem fizycznym zupełnie zeszły na drugi plan. Zautomatyzowane procesy, mające na celu utrwalenie skoku w głowie, nagle stały się najważniejsze. Te audiowizualne elementy są z pewnością świetnym środkiem na uzupełnienie kompleksowego programu treningowego, ale kiedy zaczynasz mieć wrażenie, że wszystko kręci się tylko wokół tego – coś ci nie pasuje. Może są zawodnicy, którym to odpowiada, ale ja jednak potrzebuję pracy nad podstawowymi komponentami. Głęboko wierzę, że droga do sukcesu w pierwszej kolejności wiedzie przez ludzkie umiejętności. Dużą rolę odgrywają też trening, siła odbicia, technika, sprzęt… Wszystkie te rzeczy decydują w 95 procentach o twoich osiągnięciach. Pozostałe pięć procent to zdrowie, ambicja, wiara we własne umiejętności, psychika, „wolna głowa”. Te pięć procent decyduje o zwycięstwie albo o porażce. Mimo to nie można zaniedbywać tych 95 procent, bo kiedy brakuje odpowiedniej bazy, samo pięć procent niczego nie zdziała.

Zawsze starałem się jasno komunikować, czego mi potrzeba. Ale sytuacja była trudna. Choć ufałem trenerowi i jasno mu mówiłem, co uważam za dobre dla siebie, on pozostawał głuchy na moje słowa i był przekonany, że to jego metody są dla mnie najlepsze. Takie podejście mnie denerwuje. Mnie to nic nie daje. Nigdy nie rozumiałem, dlaczego Pointner nie potrafił tego zaakceptować, i dlatego konsekwentnie pracowałem nad sprawnością fizyczną z Heinzem Kuttinem. To, że relacja trener – zawodnik nie może obejść się bez konfliktu, jest właściwie jasne. Ale o co w tym tak naprawdę chodzi? O wspólny sukces? Mój sukces nie był kwestią tylko mojej odpowiedzialności, lecz przynajmniej w równym stopniu także odpowiedzialności trenera. Nie chodzi o mierzenie zasług i o to, co się komu zawdzięcza. Chodzi o to, żeby wspólnie dążyć do osiągnięcia zamierzonych celów. Takie jest moje zdanie.

O książce:

Autor: Thomas Morgenstern

Tytuł oryginału: Über meinen Schatten: Eine Reise zu mir selbst

Tłumaczenie: Barbara Toczek

Data wydania: 13 stycznia 2016

Cena okładkowa: 34,90 zł

Format: 140 x 205 mm

Liczba stron: 240 (wyd. kolorowe)

ISBN: 9788379245420

Przeczytajcie, co o książce mówią Łukasz Kruczek, Kamil Stoch, Tomasz Zimoch i Sebastian Szczęsny.

Już wkrótce na łamach skoki24.pl będzie można wygrać książkę popularnego „Morgiego”. Śledźcie regularnie stronę oraz nasz Facebook, Twitter i Instagram

Aby zaostrzyć Wasz apetyt, zachęcamy do obejrzenia krótkiego filmiku zapowiadającego książkę:


  • Źródło: informacja własna (materiały prasowe wydawcy)

O autorze

Przemysław Krawiec