Poradniki

Wisła „na stojaka”, czyli plany na LGP 2016

22 i 23 lipca w Wiśle rozegrane zostaną zawody Letniej Grand Prix 2016. Komisja Kalendarzowa Międzynarodowej Federacji Narciarskiej podtrzymała dotychczasowe ustalenia odnośnie terminu rozgrywania zawodów, a ostateczne decyzje zapadną w meksykańskim Cancun, gdzie kongres FIS będzie obradować w czerwcu. Jednak już teraz organizatorzy beskidzkich zawodów na czele z Andrzejem Wąsowiczem przedstawiają pierwsze szczegóły. 

Czas płynie

Sezon letni, a wraz z nim Letnia Grand Prix, zbliża się wielkimi krokami. Polscy zawodnicy zaczęli już przygotowania do sezonu, a na obiektach trwają drobne prace kosmetyczno-renowacyjne. Na skoczni im. Adama Małysza w Wiśle zajęto się m.in. konserwacją wyciągu.

Swego rodzaju przygotowania zaczęła także Międzynarodowa Federacja Narciarska. Komisja Kalendarzowa obradowała już w Zurychu, a w czerwcu odbędzie się kongres FIS w meksykańskim Cancun, aby przypieczętować decyzje Komisji. O wynikach obrad oraz zmianach w kalendarzu PŚ 2016/17 pisaliśmy TUTAJ.

Letnia Grand Prix przed Światowymi Dniami Młodzieży

W tym roku zawody z cyklu Letniej Grand Prix odbędą się 22 i 23 lipca w Wiśle. Andrzej Wąsowicz, co roku odpowiedzialny za organizację zawodów, zapowiedział 13 kwietnia w wywiadzie na łamach portalu ox.pl, że nie będzie stawiał dodatkowych trybun z miejscami siedzącymi. Tym samym większość biletów będzie dotyczyć miejsc stojących, ale ich cena powinna być niższa niż gdyby budowano trybuny – tak jak zimą, kiedy to ceny wejściówek wynosiły aż 100 zł za 1 dzień.

– Są wakacje, jak dopisze pogoda, to i dopiszą kibice. Chcemy ich zgromadzić jak najwięcej, dlatego nie stawiamy trybun, będziemy oferować tanie bilety na stojąco, żeby atmosfera w lecie była równie przyjemna jak na innych zawodach – mówi Wiceprezes PZN.

Zmiany dla miasta i kibiców

Sporym problemem dla kibiców przyjeżdżających do Wisły jest… brak chodnika. W rejonie skoczni pojawia się on tylko fragmentami, ale im dalej od miasta, tym go mniej. Wąsowicz przyznaje, że chodnik jest potrzebny. Marszałek Województwa Śląskiego sam odwiedził skocznię i zobaczył na własne oczy, że istnieje problem do rozwiązania.

Tego lata ponownie czeka nas jednak przebieżka wzdłuż drogi, ale istnieje szansa, że w zimie kibice będą mogli korzystać z chodnika. – Może wreszcie zapadnie ta decyzja, niedroga decyzja wybudowania tego chodnika, żeby kibice mogli tutaj bezpiecznie dotrzeć do obiektu. Liczę na to, że przyszły Puchar Świata będzie odbywał się już bez tych utrudnień – stwierdza Wąsowicz.

Strefa Kibica

Andrzej Wąsowicz przyznaje także, że Strefa Kibica w centrum miasta to dobry pomysł. Wiceprezes chce jednak przenieść strefę do wiślańskiego amfiteatru, który jest zadaszony i nie wymaga stawiania namiotu oraz sceny na placu Hoffa, co obniży koszty imprezy, a będzie równie atrakcyjne. Ważna jest także kwestia artystyczna, która w ubiegłym sezonie sprawdziła się doskonale i organizatorzy chcą pomysł utrzymać, a nawet podnieść poziom imprezy.

Sprzedaż biletów na LGP 2016 jeszcze nie wystartowała. W zeszłym roku wejściówki trafiły do sprzedaży w pierwszej połowie maja, a ich ceny wynosiły od 10 do 80 zł w zależności od dnia i rodzaju miejsca. O początku sprzedaży biletów na tegoroczne zawody będziemy Was na bieżąco informować.Booking.com


  • Źródło: ox.pl / informacja własna
  • Foto: Przemysław Krawiec

O autorze

Angelika Uchacz