I Letnie Mistrzostwa Łodzi za nami

2 maja podczas Memoriału Leopolda i Władysława Tajnerów na kompleksie skoczni narciarskich w Wiśle Centrum odbyły się I Letnie Mistrzostwa Łodzi w Skokach Narciarskich. Wszyscy startujący zawodnicy z klubu TKKF Dzikusy Łódź otrzymali pamiątkowe medale, a w ręce najlepszych trafiły również statuetki. Trzy czołowe lokaty zajęli Jakub Radziszewski, Dawid Jurga i Bartłomiej Marczak.

Pierwsze miejsce po skokach na odległość 30 oraz 30,5 m pewnie wywalczył Jakub Radziszewski (158,1 pkt.). Drugą lokatę zdobył Dawid Jurga, który lądował na 27. i 28. metrze, co dało mu 131,3 pkt. Na trzecim stopniu podium stanął Bartłomiej Marczak (127,4 pkt.). 24-latek skoczył 26,5 i 27 metrów. Czwarte miejsce należało do Adama Kujawy, a na starcie wśród grupy skoczków z Łodzi zobaczyliśmy również Jakuba Mirowskiego i Gabriela Grzejszczaka.

Memoriał-Tajnerów132-2

Skoczkowie z Łodzi pokazali, że chcieć to móc. 2 maja w Wiśle zorganizowali swoje mistrzostwa, fot. Przemysław Krawiec

Zwycięzca pierwszych w historii mistrzostw Łodzi podkreśla, że pomysł na przeprowadzenie zawodów zrodził się dość spontanicznie. – Zawody te miały być w większej mierze sprawdzianem dla naszego teamu i letnią kontynuacją zawodów, które odbyły się w styczniu na Rudzkiej Górze w Łodzi. Jeżeli chodzi o powtórkę, to myślę, że bardzo chętnie. Takie zawody są świetną okazją do promowania skoków narciarskich w województwie łódzkim i pokazują, że skakać można w każdym wieku – mówi Jakub Radziszewski. Cały wywiad z Kubą możecie przeczytać TUTAJ.

Memoriał-001-148-10

Takie medale otrzymali wszyscy uczestnicy zawodów, fot. Justyna Gorzkowska

Trzeci skoczek mistrzostw zwraca uwagę na rywalizację, która towarzyszy każdej sportowej imprezie. – Fajnie, że takie zawody się odbyły, bo dzięki temu widać kto w drużynie jest na jakim poziomie. Można też uznać, że była to dla nas ważniejsza kategoria niż OPEN, gdzie tam byliśmy jedynie tłem. Tutaj każdy z nas miał swój cel. Oczywiście każdy został nagrodzony medalem, a najlepsi otrzymali statuetki w kształcie gwiazdy. – przyznaje Bartłomiej Marczak. Całą rozmowę możecie znaleźć TUTAJ.

Najnowsze i ciekawe wieści dotyczące treningów oraz zawodów, w których biorą udział skoczkowie z Łodzi możecie śledzić za pośrednictwem ich fanpage’a na Facebooku.

• Źródło: informacja własna