Aktualności

Niemcy przygotowują się do kolejnego sezonu

Już w lipcu rozpocznie się cykl letnich imprez w skokach narciarskich. Wśród nich będą m.in.: Letnia Grand Prix, Letni Puchar Kontynentalny czy zawody FIS Cup. Reprezentanci Niemiec już teraz nie próżnują.

Zmiany po zimie

Tuż po finałowych zawodach Pucharu Świata w Planicy nastąpiły zmiany w sztabie trenerskim Niemiec. Stefan Horngacher, czyli ówczesny asystent głównego szkoleniowca Wernera Schustera, od kwietnia jest trenerem kadry A reprezentacji Polski. Na tym stanowisku zastąpił go Roar Ljokelsoey, dawny norweski skoczek narciarski. Więcej o tej zmianie możecie przeczytać TUTAJ.

W połowie maja ogłoszono składy kadr i 4 grup treningowych skoczków (odpowiednio u panów i pań). Najważniejszą grupę treningową, nazwaną Ia, tworzą: Severin Freund, Richard Freitag, Andreas Wellinger, Stephan Leyhe (z kadry A), David Siegel i Andreas Wank (z kadry B). TU znajdziecie informacje o reszcie składów reprezentacji Niemiec w skokach narciarskich.

Przygotowania skoczków do sezonu i czas wolny

Skoczkowie reprezentacji Niemiec są bardzo aktywni na portalach społecznościowych. Dzięki temu dowiadujemy się, że Richard Freitag ma już za sobą trening siłowy, a w wolnym czasie był również gościem na wyścigach samochodowych. Odbył także razem z Andreasem Wellingerem i Andreasem Wankiem oraz kombinatorami norweskimi Jakobem Lange i Johannesem Rydzkiem trening na skoczni w Oberstdorfie.

Zaś Andreas Wellinger poza wspomnianym treningiem ma za sobą wizytę na „Milka Schokofest”. Wraz z Andreasem Wankiem i Stephanem Leyhe był także gościem na półfinałowym meczu Bayernu Monachium z Atletico Madryt w Lidze Mistrzów.

Andreas Wank odwiedził w ostatnim czasie tunel aerodynamiczny „Indoor Skydiving”, a w wolnym czasie uczy się ekonomii jako student zarządzania międzynarodowego. Inny zawodnik – Markus Eisenbichler ma za sobą udział w turnieju golfa „Tobias Angerer Golf Challenge”.

Severin Freund i jego powrót do sprawności fizycznej

Pod koniec kwietnia Severin Freund przeszedł operację stawu biodrowego. Związana ona była z upadkiem w kwalifikacjach do konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku z 3 stycznia. Sama operacja odbyła się pomyślnie i bez komplikacji. Odpoczynek Niemca ma potrwać do 4-5 miesięcy. Pod TYM linkiem znajdziecie dodatkowe informacje dotyczące operacji Severina.

Sam Niemiec na Facebooku i Twitterze informuje swoich fanów na bieżąco o przebiegu rehabilitacji. W międzyczasie ogląda mecze swojego ulubionego klubu, jakim jest Bayern Monachium. 28-latek nie narzeka na większe bóle i porusza się obecnie za pomocą kuli. Jego najbliższym celem jest siadanie na krześle bez żadnej pomocy.


  • Źródła: informacja własna / Facebook / Twitter
  • Foto: Maja Gara

O autorze

Radosław Matyjakowski