Aktualności

9-latek chce przekazać swoje oszczędności na remont skoczni, Stoch nagłaśnia sprawę, COS odpowiada!

Stoch-remont-średniej-krokwi

Kilka dni temu na oficjalnym profilu Kamila Stocha na Facebooku pojawił się apel ws. modernizacji kompleksu Średniej Krokwi w Zakopanem. Wyjątkowa była treść przytoczonej rozmowy, pomiędzy żoną mistrza olimpijskiego, a 9-letnim skoczkiem narciarskim, który był w stanie przekazać wszystkie swoje oszczędności na remont wyciągu przy skoczni. Mamy oficjalną odpowiedź dyrektora Centralnego Ośrodka Sportu ws. apelu Kamila Stocha!

PILNE! Kilka dni temu żona opowiedziała mi pewną sytuację, która mocno mnie poruszyła. Postanowiłem się tym z Wami podzielić, GŁOŚNO podzielić, tak aby ta rozmowa, która miała miejsce pomiędzy 9-cio letnim Adasiem, skoczkiem Klub Sportowy Eve-nement Zakopane, a moją żoną, obiegła całą Polskę! – możemy przeczytać na fanpage’u mistrza olimpijskiego z Soczi.

Kamil Stoch umieszczając post na swoim profilu liczył na to, że udostępni go wielu użytkowników Facebooka oraz zauważą go osoby mające bezpośredni wpływ na remont zakopiańskich obiektów. Tak się stało. Post został udostępniony publicznie przez ponad 2200 osób.  Rozmowa pomiędzy 9-letnim skoczkiem, a Ewą Bilan-Stoch:

– Proszę pani, ja od ośmiu lat zbieram sobie pieniądze, jakie dostałem i mam już 1500 złotych. Czy to wystarczy żeby wyremontować wyciąg na skocznię?
– Tak długo zbierasz pieniążki i chciałbyś je wydać na remont skoczni?
– Tak.
– Myślę, że powinni zająć się tym dorośli, którzy wiedzą jak zrobić taki remont.
– Ale czy pani zna taką osobę, która wie jak to zrobić? Ja chętnie dam jej swoje pieniądze. Czy pomoże mi pani znaleźć dorosłych, którzy to zrobią? 

Apel Kamila Stocha dotarł także do dyrektora Centralnego Ośrodka Sportu w Warszawie – Cezarego Andrzeja Jurkiewicza, który odpowiedział 9-letniemu skoczkowi:

Adasiu, nie musisz się już martwić i przekazywać nikomu swoich oszczędności, od połowy maja podjęliśmy działania, aby uruchomić wyciąg na skoczni gdzie trenujesz, będzie on czynny najpóźniej od 1 sierpnia. Serdecznie Cię pozdrawiamy i życzymy sukcesów!

Przypomnijmy, iż kwestia modernizacji kompleksu Średniej Krokwi była już poruszana wielokrotnie, na wielu szczeblach władzy, nawet u Prezydenta RP. Od dłuższego czasu finansowanie remontu zakopiańskich obiektów jest zapewnione przez Ministerstwo Sportu, jednak kwestia przejęcia terenów, na których znajduje się Średnia Krokiew ciągle zostaje nieuregulowana. Więcej na ten temat możecie przeczytać TUTAJ.


O autorze

Kacper Kolenda